Kalbos mokymasis

Kaip pasiruošti korėjiečių kalbos mokymuisi

Paskutiniu metu Lietuvoje atsiranda vis daugiau žmonių, besidominčių Pietų Korėja ir korėjiečių kalba. Į pirmo lygio kursus susirenka daugiausiai korėjiečių kalbos mylėtojų – nuo mokyklinio amžiaus vaikų iki vyresnio amžiaus suaugusiųjų. Tačiau ne visi lieka tobulinti kalbą toliau. To priežastys yra įvairios, priklausančios ir nuo išorinių aplinkybių kaip laikas, finansai, bet ir nuo vidinių, kaip motyvacija ir nusiteikimas. Tačiau apie pastaruosius socialinėse medijose yra šnekama nedaug. Motyvacijos stoka ir žemas pasitikėjimas savo kalbos įgūdžiais yra vienos iš pagrindinių priežasčių dėl ko mokiniai nustoja mokytis kalbą. O daugiausiai dėmesio yra skiriama būtent mokymo metodams (teisingas vadovėlių, programėlių ar kursų pasirinkimas).

Todėl šiame blog’e norėčiau pasidalinti patirtimi ir įžvalgomis būtent apie tai, kodėl pasiruošimas prieš pradedant mokytis kalbą yra ne ką mažiau svarbus už patį mokymąsi. Jei jus domina kaip pasiruošti, kad mokymosi procesas būtų smagus ir atneštų norimą rezultatą? – skaitykite toliau.

Šnekamosios kalbos klausymasis

Šnekamosios kalbos klausymasis, prieš pradedant mokytis kalbą, paspartina kalbos mokymosi procesą. Girdint šnekamąją kalbą dažnai, smegenys pripranta prie garsų, tarimo ir natūralios kalbos tėkmės. Nėra būtina būti šalia korėjiečių ir klausytis juos šnekantis gyvai. Natūralios kalbos taip pat galima klausytis ir žiūrint korėjietiškus filmus ar serialus be subtitrų arba tik su korėjietiškais subtitrais. Tokiu būdu, pradedant mokytis naujų žodžių ir frazių, pavyksta greičiau juos įsiminti, nes smegenys lengviau atpažįsta kažkada girdėtus žodžius ir frazes, kurių reikšmės galbūt jūs net nežinote.

Motyvacija ir tikslų išsikėlimas

Mokiniai, kurie ateina su aiškiai apsibrėžtais tikslais yra linkę greičiau įsisavinti mokymosi medžiagą. Žinojimas, ko siekiate, padeda įsivertinti kaip sekasi mokytis bei jaustis stabiliau, tarsi tam tikruose rėmuose. O stabilumo jausmas ir struktūra – tai vieni iš svarbiausių faktorių palaikantys motyvaciją ir norą mokytis toliau.

Požiūris į klaidas

Sėkmingam kalbos mokymuisi įtaką daro požiūris į klaidas. Deja, tačiau besimokinantys korėjiečių kalbą, mokiniai dažnai bijo kalbėti dėl baimės suklysti ir pasirodyti nekompetentingais. Svarbu įsisąmoninti tai, kad ši baimė trukdo ne tik mokymosi procesui, bet ir mažina motyvaciją mokytis toliau. Todėl prieš pradedant mokytis kalbą yra svarbu nusiteikti, kad klysti – yra gerai ir siektina. Atsikratyti šios baimės nėra paprasta, tačiau yra būdų kaip šią baimę galima sumažinti. Per didelių lūkesčių sau neišsikėlimas ir susifokusavimas į procesą, o ne rezultatą yra efektyvus būdas užkirsti kelią baimei. Taip pat yra svarbu racionaliai apmastyti, jog praėjus pirmo lygio korėjiečių kalbos kursą ar pasimokius kalbą porą mėnesių patiems namuose, iš jūsų nebus tikimasi, kad kalbėsite švariai ir nedarysite klaidų.

Iš patirties galiu teigti, kad net ir pasiekus aukščiausius kalbos lygius, klysti yra normalu ir aplinkiniams nerūpi kaip švariai šnekate ir rašote. Svarbiausia – mėgautis mokymosi procesu, turėti užsibrėžtus tikslus bei leisti sau išsireikšti. Tokiu būdu, net nepastebimai, išmoksite daugiau nei tikėjotės.