Liepos 16 d. įvyko Korėjos kultūros studijos, įsikūrusios seniausiame Lietuvos vienuolyne, atidarymas
Korėjos kultūros studijoje susirinko mokiniai iš Vilniaus ir Kauno. Po daugiau nei vienerių studijos veiklos metų, mokiniai turėjo galimybę susipažinti gyvai vieni su kitais ir susitikti su studijos įkūrėja ir mokytoja Severija Han bei praleisti laiką kartu.
Atidarymo metu vyko korėjietiškos miežių arbatos ir korėjietiškų desertų „Choko pie“ bei „Chapssal-ddeok“ degustacija. Kaligrafijos ir korėjiečių kalbos mokytojas Yohan Han pravedė tradicinio korėjietiško „Ddakji“ (kor. 딱지) lankstymo pamokėlę bei studijos svečius mokė kaip taisyklingai žaisti žaidimą „Ddakji chigi“ (kor. 딱지치기). Vėliau vyko viktorina, o po jos studijos svečiai ir mokiniai susipažino su studijoje vykstančiomis veiklomis.
Studijoje startuoja daug naujų užsiėmimų, keli iš jų – korėjietiškos kaligrafijos pamokos, korėjietiškų vardinių antspaudų iš akmens dirbtuvės, korėjietiška arbatos ceremonija bei įvairių lygių korėjiečių kalbos kursai. Daugiau informacijos apie užsiėmimus rasite pauspaudę čia bei studijos Facebook paskyroje.
Įkūrėja džiaugiasi galimybe įsirengti studiją seniausiame Lietuvos vienuolyne. Studija yra įsikūrusi Pranciškonų vienuolyno pirmajame aukšte, 123 kabinete.
Pranciškonų vienuolynas buvo pradėtas statyti dar 1334 m. Gedimino laikais. Daug metų vienuolynas buvo draugiškas įvairioms organizacijų veikloms.
Čia taip pat gyveno tokie žymūs asmenys kaip Jonas Basanavičius ir Juzefas Montvilas.








Prie caro, dalis vienuolyno buvo paversta kalėjimu. 1863 m. vienuolyno patalpose buvo kalinti sukilimo dalyviai, o sovietmečiu, vienuolynas buvo paverstas suvenyrų parduotuve. Po nepriklausomybės atkūrimo Pranciškonai iš Vilniaus miesto vienuolyną atsiėmė tik 2018 metais.
Pranciškonų vienuolynas – nuo seno vilniečiams svarbi kultūrinė erdvė. Čia veikė stipriausia XVII a. mokykla, spaustuvė, vienuoliai rengė mokslo, meno bei muzikos renginius. Ir visai neseniai, prieš keturis metus, vienuolyne buvo įkurtas Vilniaus kultūros ir dvasingumo centras, kuriame vyksta įvairūs kultūriniai ir dvasiniai projektai, prie kurių prisideda ir Korėjos kultūros studija.
Džiaugiamės galėdami tęsti kultūrinę ir edukacinę veiklą, Pranciškonų vienuolių pradėtą dar XV a.
Studiją galite aplankyti darbo dienomis. Norėdami užsukti susisiekite su mumis tefonu +37066586800 arba el. paštu info@severijahan.lt